Відкрити бізнес за кордоном. Як отримати кошти на нову справу у ЄС

Фінансова та юридична допомога підприємцям за кордоном

Навіть якщо український підприємець має досвід і знання у певній сфері бізнесу, йому буде складно запустити справу з нуля в ЄС. Відкрити кав’ярню в Києві та в Будапешті — це дві різні речі. Для успішного старту потрібна юридична та фінансова допомога. Банківський сектор у Європі дуже бюрократизований. Навіть маючи постійну посвідку на проживання та відмінну кредитну історію, потенційний підприємець не завжди може взяти кредит. Тому пошук коштів на бізнес для українців-переселенців перетворюється на справжній квест.

Українці не бажають бути біженцями й «сидіти» на соціальних виплатах, а хочуть створювати додаткову вартість.

Сергій Васьков

«Спостерігаємо великий запит на фінансування в ЄС: до нас зверталися кілька виробництв (одягу і меблів) і компаній зі сфери HoReCa. Ми досконало знаємо українську та європейську фінансову систему, тому вирішили заснувати ESKA Finance і допомагати нашим людям в Європі», — каже Сергій Васьков, співзасновник ESKA Finance.

Сфера інтересів ESKA Finance

Пріоритетні сфери для отримання коштів:

  • будівельні та ремонтні роботи;
  • роздрібна торгівля;
  • готельно-ресторанна справа;
  • дистриб’юторські послуги;
  • освіта;
  • індустрія краси;
  • FMCG.

Не потрібно бути засновником ІТ-стартапу, щоб отримати кошти. Це може бути традиційна й зрозуміла сфера бізнесу: від таксі до логістичних перевезень харчових продуктів з України в ЄС.

Перевагу надаватимуть бізнесам, які мають не тільки економічний, а й соціальний вплив: створення робочих місць для біженців, розширення прав і можливостей жінок, користь для довкілля.

Щоб залучити кошти, підприємець не має надавати докладний бізнес-план, але мусить мати відмінну особисту ділову репутацію, релевантний досвід і бажання працювати прозоро.

На релокацію чи старт бізнесу в будь-якій країні ЄС дають від €10 000 до €500 000 терміном від 1 до 5 років. Форми отримання коштів:

  • лізинг;
  • бізнес-позика;
  • інвестиційний капітал.

Застава потрібна лише в програмах лізингу та бізнес-кредитування. Заявки розглядаються індивідуально, а фінансування надається під 10–30% річних, залежно від стадії проєкту та рівня ризику. Подати заявку можна на сайті, вказавши номер телефону та e-mail.

Що відомо про засновників проєкту

Засновники ESKA Finance мають 13-річний досвід у підприємництві, фінансовій сфері та інвестиціях. Компанія «ЕСКА Капітал» є лідером лізингового ринку України в роботі з МСБ.

  • Сергій Васьков є співзасновником та керівним партнером «ЕСКА Капітал» та Safra Finance. Понад 13 років досвіду у фінансах, юриспруденції та банківській справі.
  • Антон Дядюра є генеральним директором та керівним партнером «ЕСКА Капітал» та Safra Finance. Понад 13 років досвіду в фінансах, інвестиціях та управлінні.

ESKA Finance базується на фундаменті попередньої компанії, яка функціонувала в ЄС понад 5 років. На той момент її співзасновники зосереджувалися на торговому фінансуванні та проєктах із нерухомості у Відні й Братиславі.